art-frame

ІСТО

contactshome

РІЯ

 

Історія багета

Багет: що це таке?

Ви ніколи не звертали увагу на те, що інколи навіть найгарніша картина не має вигляду? Придивіться уважніше і побачите, що справа не в бездарності художника,, а в непродуманості оформлення – тобто в погано підібраній рамі. Виходить, щоб малюнок, фотографія чи інші предмети настінного інтер’єру виглядали стильно, для них слід підібрати «відповідний одяг». Одним словом, багет.

Це слово означає дерев’яну планку з вирізаним профілем, що використовується для виготовлення рам. Сьогодні на цьому ринку панують 2 тенденції: класичний багет і багет простого профіля. Давно застаріло твердження про те, що сучасна робота просто зобов’язана оформлятись у стилі модерн. Цілком хибна і думка про те, що рама повинна максимально концентрувати увагу на картині.

В наш час стилісти відходять від уявлень про класичний дизайн.. Все частіше багет використовується як перехідний елемент від самої роботи до стіни. Він може надавати довершеності картині чи фотографії, а також бути їх продовженням чи просто слугувати декоративним елементом інтер’єру.

Сьогодні виробники багетів здатні задовільнити бажання будь-яких замовників. Варіантів – більш ніж достатньо: рами можуть бути виконані як під натуральне дерево, так і під дорогоцінний метал. При бажанні багет можна просто пофарбувати в потрібний колір. Тут вже все залежить від побажань клієнта.

З глибини століть…

Якщо ви думаєте, що багет - це нетривалий вияв моди, то глибоко помиляєтесь. Багет починає свою історію з часів античності. Тоді в храмах, палацах і віллах підлога, стіни і стеля прикрашались мозаїкою, яка в свою чергу обрамлялась «декоративним багетом» або бордюром. Інша справа, що багет і зображення були нероздільні і складали одне ціле. Як би там не було, а таке оформлення настінних зображень можна вважати першим кроком до культури створення гармонічного інтер’єру.

Якщо говорити про більш пізній період, то в середньовіччі поля сторінок рукописів прикрашались декоративними бордюрами, які заповнювались орнаментом: як скромного, так і достатньо багатого змісту. Це ще не сучасний багет, але функція орнаменту очевидна: він служить розмежуванням зовнішнього хаосу і творчого порядку. З ХІ століття (яке прийнято вважати Золотим віком готики) у внутрішньому оздобленні церков з’являється велика кількість декоративних елементів: такі як триптихи, ретабло і багато інших. Всі твори прикрашались вишуканою різьбою з того самого дерева, на якому працював художник.

З часом настінний живопис «відділяється від стіни». Саме тоді зароджується мистецтво іконопису на дерев’яній або металічній основі. Таким чином релігійне мистецтво починає виходити за межі храмів. Так, наприклад, в Тоскані збереглись примітивні рами, зроблені в свій час для творів Джотто, Чимабуе, Джуччо (ХІІІ ст.). Вони імітували мармур і навіть були прикрашені фігурами святих.

Епоха Відродження подарувала нам такий винахід, як живопис на полотні, який необхідно «захищати». Саме тоді з’являється класичний багет – у всій своїй красі. В цей час він вже виконував 2 основні функції: захисну і декоративну. В кінці XV - початку XVI століття багет нарешті займає свою нішу в мистецтві. Після цього техніка виконання багетів розвивається і міцніє., відповідаючи всім архітектурним стилям різних епох.
Отже, робимо висновки, панове.

Багет – це своєрідний кордон між художнім твором і зовнішнім світом (в нашому випадку - інтер’єром). Вибір зразків величезний, тому вибрати гідне обрамлення для серії фотографій чи картини не складає жодних труднощів.

Що стосується ціни, то і тут є альтернатива. Тут все залежить від матеріалу, техніки виконання, а також від розмірів виробу. Можна замовити собі розкішний багет доларів за 300, а можна цілком вкластись в суму, що не перевищує 10 умовних одиниць. Так що не слід думати, що багет в інтер’єрі - це предмет розкоші. Якщо у вас є бажання оформити стіни – це цілком реально. І розмір гаманця тут ні до чого.
На відсутність смаку не скаржитесь? З фантазією усе гаразд? Тоді чому ж ви чекаєте?

Як правильно обрамляти картину
Рама

Якщо узагальнити поради фахівців, можна виділити кілька простих правил, як самостійно оформити картину. Переважно вважають, що краще всього підбирати раму трохи світлішу по тону, ніж найтемніший колір на картині. Та все ж не буде великого криміналу, якщо рама виявиться світлішою, але не забудьте, що вона повинна бути темніша, ніж паспарту.

Головне, - це створити гармонію рами з картиною і зі стіною, на якій вона буде висіти. Якщо на картині переважають прості лінії, то і рама повинна бути достатньо простою.

Пам’ятайте, що домінувати в цьому союзі все ж повинна картина, а рама виконує роль перехідної ланки між картиною і стіною. Можна купити готову раму або можна придбати багет і зробити раму самому. Багет може бути різного розміру і форми. Перед тим, як зробити кінцевий вибір, слід спробувати різні варіанти. Для картини, виконаної масляними фарбами, можна використати тільки раму. У випадку з аквареллю краще зробити ще й паспарту.

Паспарту

Для картини, на якій зображено рух, краще зробити широке паспарту, особливо, якщо перспектива картини виходить за межі рами. Використовуйте широке паспарту і тоді, коли зображуваний предмет ніби «заповнює» собою весь простір картини. Тоді картина буде здаватись більшою. Але будьте стриманими в цьому процесі, інакше картина втратить своє значення сама по собі. Нижній край паспарту повинен бути ширшим, ніж сторони і верх. Якщо картина вертикальна, тоді верхній край повинен бути ширшим, ніж сторони. Якщо вона горизонтальна, то сторони повинні бути ширшими, ніж верх. Для квадратної картини сторони і верх паспарту мають бути однаковими, а низ ширше. Зазвичай кращим є паспарту, яке по кольору трохи темніше, ніж самий світлий тон картини. Але якщо світлі відтінки представлені в картині незначною кількістю, то можна взяти паспарту і більш темного кольору. Паспарту може бути зроблено зі звичайної дошки або картону. Воно може бути натуральним, пофарбованим або з текстурою. Часто картон покривають тканиною чи шпалерами, щоб досягнути бажаної текстури.

Дотримуючись цих правил, кожну картину можна зробити унікальною.


© 2004 Всі права Застережено